Zarejestruj / Zaloguj

Sterowana regeneracja kości - ogólna charakterystyka zabiegu

implanty stomatologiczne
Sterowana regeneracja kości polega na położeniu nad przeszczepem cieniutkiej membrany (Bio-Gide®). Membrana stymuluje rozwój nowej tkanki kostnej, przyspiesza gojenie i zapobiega utworzeniu się tkanki bliznowej w okolicach przeszczepu.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Skaling - bardzo potrzebny zabieg

skaling
Skaling zaliczany jest do zabiegów profilaktyki przeciwpróchniczej. Polega on na usunięciu twardych, zmineralizowanych złogów nazębnych – w mowie potocznej określanych kamieniem nazębnym. Twarde i trudne do usunięcia, za pomocą zwykłej szczoteczki i pasty do zębów, złogi nazębne gromadzą się na powierzchniach koron zębów (najczęściej w miejscach trudno dostępnych).

Komentarze (1) Czytaj całość…

Sterowana regeneracja kości - ogólna charakterystyka materiału Bio-Gide®

bio-gide
Przeszczep kości polega na chirurgicznym zabiegu, podczas którego uzupełniana jest brakująca kość specjalnym materiałem (Bio-Oss®). Uzupełnienie kości tym materiałem wspomaga również organizmowi jej odbudowę. Nowo rosnąca kość uzupełnia braki kości oraz wzmacnia ją poprzez połączenie się z nią.


Implanty stomatologiczne - ogólna charakterystyka zabiegu chirurgicznego

implanty stomatologiczne
Wszczepianie implantów stomatologicznych jest jedną z metod odtwarzania utraconego uśmiechu. Implanty stanowią swoistego rodzaju alternatywę do stosowania tradycyjnych rozwiązań protetycznych.

Komentarze (2) Czytaj całość…

Problemy z dziąsłami

problemy_z_dziaslami
Jedną z przyczyn problemów z dziąsłami jest płytka nazębna. Jest ona miękkim prawie niewidocznym nalotem na zębach, składającym się głównie z bakterii. Nalot ten osadza się na zębach i rozwija na ich powierzchni.

Komentarze (3) Czytaj całość…

Odtwarzanie utraconych zębów - sztuczne zęby na włóknach szklanych

korona na włóknach szklanych
Wśród wielu metod odtwarzania utraconych zębów można wyróżnić ich rekonstrukcję za pomocą sztucznych zębów umieszczonych na szklanych włóknach. Zabieg taki jest relatywnie drogi w porównaniu do innych metod odtwarzania zębów i wymaga ogromnej precyzji od stomatologa.

Komentarze (4) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2018 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie