Zarejestruj / Zaloguj

Starzenie się twarzy po czterdziestce

starzenie się skóry po czterdziestce
Po 40 roku życia widać już pierwsze oznaki trwałych zmian na skórze, spowodowane nieustanne zachodzącymi procesami starzenia. Na skutek współdziałania czynników zewnętrznych, jak i wewnętrznych procesów zachodzących w organizmie, kondycja skóry ulega znacznemu pogorszeniu. Traci ona bowiem swoją dawną elastyczność, jędrność oraz zdolność do regeneracji.

Komentarze (13) Czytaj całość…

Usta - odpowiedni dobór pomadki ochronnej

pomadka do ust
Usta to niewątpliwie jedna z najdelikatniejszych części ciała. Ich skóra jest bardzo cienka i wrażliwa. Nie zawiera ona melaniny, która chroniłaby ją przed szkodliwym działaniem słońca. Nie posiada ona również w swojej warstwie żadnych gruczołów łojowych ani potowych, które wytwarzają warstwę ochronną na skórze.

Komentarze (10) Czytaj całość…

Trądzik pospolity - objawy

trądzik pospolity
Trądzik pospolity jest zaliczany do chorób skóry, które dotykają większość nastolatków, a wielu z nich towarzyszy nawet w życiu dorosłym. Zdarza się również, że po raz pierwszy pojawia się on u dwudziestolatków, czy nawet trzydziestolatków. Poniżej zostaną zaprezentowane typy krost, które najczęściej pojawiają się i są zaliczane do trądziku pospolitego.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Olejki eteryczne - upiększające zabiegi domowe

olejki eteryczne
Wonne olejki użyte podczas kąpieli przyspieszają regenerację skóry, poprawiają jej ukrwienie, dotleniają ją i ujędrniają. Dodatkowo poprawiają nastrój, koją zmysły oraz uspakajają i niwelują wszelkie stany napięcia

Komentarze (7) Czytaj całość…

Trądzik pospolity

trądzik pospolity
Trądzik pospolity jest zaliczany do chorób skóry, które dotykają większość nastolatków, a wielu z nich towarzyszy nawet w życiu dorosłym. Zdarza się również, że po raz pierwszy pojawia się on u dwudziestolatków, czy nawet trzydziestolatków.

Komentarze (13) Czytaj całość…

Skóra odwodniona - ogólna charakterystyka

skóra odwodniona
Skóra w dużej części składa się z wody, w normalnych warunkach klimatu umiarkowanego wyparowuje z niej od 300 – 400 ml wody na dobę. Jeśli z naskórka wyparowuje więcej wody niż jest do niego dostarczane z głębszych warstw, to skóra staje się odwodniona. Brak wody w skórze może doprowadzić do zakłóceń procesów zachodzących w skórze. Na skutek, których dochodzi do uszkodzenia struktur kolagenowych i elastynowych.

Komentarze (6) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2018 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie