Zarejestruj / Zaloguj

Oparzenia słoneczne - co robić, gdy na skórze pojawią się bolesne ...

oparzenia sloneczne
Lato w pełni i właściwie każdy stara się uszczknąć trochę słońca dla siebie, aby móc cieszyć się zdrowym, brązowym kolorytem skóry. Oprócz faktu, iż opalenizna zabarwia skórę człowieka, nadaje jej brązowej, brzoskwiniowej lub lekko różowej poświaty, to warto jest zauważyć, że powstaje ona w wyniku reakcji obronnej organizmu. Reakcję tę wywołuje nadmiar promieniowania ultrafioletowego. W dużym uproszczeniu ujmując kolor skóry człowieka zależy od zawartości w niej melaniny, która powstaje w skórze w procesie melanogenezy.

Komentarze (11) Czytaj całość…

Piękna skóra twarzy - jędrna bez względu na wiek

zabiegi kosmetyczne
Nerwowy tryb życia i stres wywołany przez różne okoliczności dają o sobie znać wyglądem skóry. W domowym zaciszu można skutecznie przeciwdziałać zmęczeniu twarzy oraz odzyskać młodzieńczą świeżość. Przemęczonej skórze trzeba dodać energii i pomóc w zwalczaniu szkodliwych czynników. Skutecznie czynią to kosmetyki nawilżające oraz ujędrniające masaże.

Komentarze (4) Czytaj całość…

Słońce może być zdrowe? - bezpieczne opalanie

bezpieczne opalanie
Przed wyjazdem na urlop każdy gorączkowo pakuje walizki. W ferworze ostatnich przygotowań oraz zakupów warto jest pamiętać o zabraniu odpowiednich kosmetyków do skóry. W bagażu letniego podróżnika bezdyskusyjnie powinny znaleźć się specyfiki ochraniające skórę twarzy oraz całego ciała. Warto jest, co roku kupować nowe kosmetyki ochraniające skórę przed promieniami UVA i UVB.

Komentarze (5) Czytaj całość…

Trądzik różowaty - ogólna charakterystyka

rumień, trądzik różowaty
Trądzik różowaty – po łacinie rosacea, jest schorzeniem, który głównie dotyczy skóry twarzy. Objawia się on częstymi łojotokami oraz występowaniem podrażnień skóry lub rozległych rumieni. Trądzik różowaty występuje najczęściej u kobiet w okresie menopauzy. Lekarze zauważyli również, iż najczęściej z tego typu schorzeniem zgłaszają się do nich osoby o jasnej karnacji, niebieskich oczach oraz z jasnymi włosami.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Skóra odwodniona - ogólna charakterystyka pielęgnacji

Odpowiednia pielęgnacja skóry odwodnionej może przywrócić właściwe jej nawilżenie, odpowiadające skórze naturalnej.


Komentarze (4) Czytaj całość…

Kolagen - białko budujące skórę

kolagen, skóra
Kolagen jest podstawowym białkiem budującym skórę. Odgrywa on kluczową rolę w tworzeniu naturalnego rusztowania dla komórek, tkanek oraz innych organów człowieka. Obrazowo ujmując, gdyby nie kolagen to ciało ludzkie po prostu rozpadłoby się. Ponadto, kolagen jest białkiem, które zapewnia skórze siłę, wytrzymałość. Jest on również odpowiedzialny za jej gładkość, młodzieńczy (pełny) wygląd. Zrozumienie funkcji oraz roli kolagenu pomoże każdemu w lepszym dbaniu o skórę i przedłużeniu młodego wyglądu.

Komentarze (1) Czytaj całość…

Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2018 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie