Zarejestruj / Zaloguj
Fosfatydylocholina - remedium na odtłuszczenie

fosfatydylocholina

Niektóre okolice ciała są niezwykle odporne na dietę i ćwiczenia. Czasami wraz z upływem lat i zdolnością organizmu do szybkiej przemiany materii, niepotrzebne złogi tłuszczowe zaczynają odkładać w różnych partiach ciała.Duży problem stanowią niechciane „bufory” tłuszczowe u osób po 50 roku życia, u których odkładający się tłuszcz rozciąga już nieelastyczną skórę, przyczyniając się do powstania rozstępów i nieestetycznej zwisającej skóry.

Do miejscowego odtłuszczania obszarów ciała niezwykle problemowych, takich jak: plecy, twarz, szyja, ramiona, uda, kolana, pośladki, brzuch, można stosować zabiegi na bazie fosfatydylocholiny. Jest ona fosfolipidem, który posiada właściwości rozpuszczające tłuszcz. Stosowana jest w medycynie już od ponad pięćdziesięciu lat jako lek antycholesterolowy oraz antytrójglicerydowy, gdyż substancja rozpuszcza cholesterol w komórkach tłuszczowych.

Zabiegi wykorzystujące preparaty na bazie fosfatydylocholiny stanowią niechirurgiczne metody usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej. Obecnie podczas zabiegów wykorzystywany jest tzw. koktajl fosfatydylocholiny, kwasu deoksycholowy i karnityny. Kwas deoksycholowy posiada działanie emulgujące tłuszcze w połączeniu z fosfatydylocholiną niszczy nadmiar tkanki tłuszczowej. Karnityna jest zaś substancją, która łączy kwasy tłuszczowe i pozwala na ich przedostawanie się do mitochondriów, gdzie zostają spalone w procesie wytwarzania energii.

Zabieg polega na ostrzykiwaniu powyżej wspomnianą substancję w tkankę tłuszczową na głębokość ok. 1 cm. Zabiegi trwają ok. 10 – 20 minut i nie pozostają po nich żadne blizny i inne nieregularności skóry. Zazwyczaj podczas jednej wizyty zastrzyki wykonywane są na dwóch do czterech miejsc, gdzie występuje nadmiar tkanki tłuszczowej. Obszar zabiegu jest ustalany indywidualnie.

Rezultaty zabiegu widoczne są już po trzecim dniu od zabiegu i w odstępie od 1-2 tygodni efekty zabiegu osiągają najwyższy poziom. Tłuszcz z obszaru problemowego może być usunięty po 6-8 zabiegach wykonywanych, co tydzień, w bardzo poważnych przypadkach potrzebne jest wykonanie 8 zabiegów.

Po zabiegach i otrzymaniu oczekiwanego efektu należy stosować odpowiednią dietę oraz zachować aktywność fizyczną. Inne działanie może doprowadzić do ponownego nagromadzenia się tłuszczu.

Zabieg nie wywołuje poważnych efektów ubocznych. Po jego wykonaniu mogą pojawić się stały ból i pieczenie (mogą pojawić się wybroczyny na powierzchni skóry). Nie ma żadnych przeciwwskazań do powrotu do normalnego trybu życia bezpośrednio po zabiegu. Można również korzystać z kąpieli słonecznych.
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmBellisana Bellisana
Warszawa, Al. Wilanowska 7
biuro@bellisana.pl http://bellisana.pl
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmBellisana Bellisana
Warszawa, Al. Wilanowska 7
biuro@bellisana.pl http://bellisana.pl
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmBellisana Bellisana
Warszawa, Al. Wilanowska 7
biuro@bellisana.pl http://bellisana.pl
rozwiń listę (+)

Komentarze (3)

awatar
ROZZEN napisała:
2013-03-13 17:42:54
Jednakże czasami takie skłonności mogą być genetyczne jak i wiele innych czynników ,wtedy
to jest jedyne wyjście

awatar
Julia_1 napisała:
2010-09-20 13:09:49
A ja myślę, że nic nie zastąpi jednak ruchu i mądrego odżywiania.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Konkurs

 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2018 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie