Zarejestruj / Zaloguj
Niewidoczne leczenie wad zgryzu

ilustracja przedstawiająca prawidłowy zgryz

Dotychczasowe metody leczenia wad zgryzu były powiązane z nieuniknionym noszeniem aparatów ortodontycznych, które stwarzały pewnego rodzaju dyskomfort dla osób leczonych. Okazuje się jednak, że można poprawić zgryz oraz przeprowadzić korektę krzywych zębów bez konieczności noszenia widocznych śrub i drucików na zębach.Innowacyjna metoda prostowania zębów oraz poprawy zgryzu polega na użyciu kilku następujących pozycjonerów nazywanych alignerami. Opisywana powyżej metoda prostowania krzywizn uzębienia kryje się pod nazwą Invisalign® i jest już stosowana w Polsce.

 Invisalign® polega na stworzeniu dla danego pacjenta/ki zestawu odpowiednich szyn nazywanych alignerami (są to przeźroczyste nakładki tylko na zęby), których kluczowym zadaniem jest przesunięcie zębów do określonej pozycji. Jeden pozycjoner noszony jest przez okres dwóch tygodni i następnie pacjent/ka uzyskuje kolejny aligner. Wymiana pozycjonerów trwa dotąd, aż zęby i zgryz uzyskają zaplanowany wygląd. Proces korekty uzębienia metodą Invisalign odbywa się pod stałą kontrolę odpowiednio przeszkolonego ortodonty, który precyzyjnie dopasowuje aparat i wykonuje inne zabiegi związane z regulacją zgryzu.

Invisalign dla kogo przeznaczona jest metoda
Metoda Invisalign może być stosowana przez większość osób z wadami zgryzu. Działa ona dobrze u osób mających:
- zbyt stłoczone zęby,
- zbyt rozsunięte zęby,
- tyłozgryz,
- przodozgryz,
- zgryz krzyżowy.

Zalety leczenia krzywych zębów i zgryzu metoda Invisalign
Do głównych zalet stosowania przeźroczystych „prowadnic zgryzu” można zaliczyć:
- łatwość i wygodę stosowania,
- możliwość zdjęcia szyn w dowolnej chwili,
- brak nieestetycznych drutów, gumek oraz zamków,
- brak podrażnienia błon śluzowych jamy ustnej,
- pacjent/ka czuje się cały czas komfortowo,
- brak konieczności zmiany trybu życia.

Wady metody Invisalign
Pobrany precyzyjnie wycisk oraz wykonane zdjęcia zębów pacjenta, wysyłane są do autoryzowanej pracowni ortodontycznej. Tam zostaje opracowany cały plan leczenia i przesyłany do gabinetu, gdzie pacjent/ka będą leczeni, zestaw około 30 płytek. Minusem tego leczenia jest planowanie na przód całego procesu leczenia przez komputer, który projektuje prowadnice i tym samym jest odpowiedzialny za ostateczny efekt leczenia. Ponadto, metoda ta wymaga ogromnej współpracy i sumienności pacjenta/ki, musi on/ona nosić płytki. W przypadku zgubienia prowadnicy lub zaniechaniu jej noszenia, cały proces leczenia zostaje przerwany. Kolejną wodą, powyżej opisywanej metody jest to, iż nie może być ona stosowana w przypadkach, które wymagają wysokiej precyzji leczenia.

Orientacyjny koszt leczenia aparatem Invisalign: 20.000 PLN.

 
Komentarze (1)

awatar
mk121 napisała:
2013-09-07 17:35:52
Brzmi bardzo innowacyjnie i ciekawie:-)

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Konkurs

 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2018 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie