Zarejestruj / Zaloguj
Implanty silikonowe - ogólna charakterystyka sposobów umiejscowienia implantów

implanty silikonowe

Piersi kobiety zbudowane są z tkanki tłuszczowej, gruczołowej, przewodów mlecznych, naczyń krwionośnych, nerwów oraz naczyń limfatycznych, które przykryte są skórą. Bezpośrednio pod piersią umiejscowiony jest mięsień piersiowy większy.Kształt oraz miękkość piersi zależy od grubości tkanki tłuszczowej i elastyczności skóry. U kobiet młodszych w skład piersi wchodzi więcej tkanki gruczołowej, niż tłuszczowej, dlatego są one jędrniejsze. Niestety z wiekiem tkanka gruczołowa stopniowo przekształca się w tłuszczową, która jest mniej spoista i przez to piersi tracą swój kształt.
Jedną z metod poprawy wyglądu piersi jest implantacja wkładek silikonowych. Implanty piersiowe mogą być włożone w tkankę piersi na różne sposoby.


Ogólnie ujmując można wyróżnić trzy rodzaje umiejscowienia implantu piersiowego:
- podgruczołowe umiejscowienie implantu,
- częściowo podmięśniowe umiejscowienie implantu,
- podmięśniowe umiejscowienie implantu.
O wyborze jednej z powyżej wymienionych metod implantacji wkładki decyduje w głównej mierze grubość tkanki sutka i jej zdolność do właściwego pokrycia implantu.

Podgruczołowe umiejscowienie implantu
Piersi kobiety zbudowane są tkanki miękkiej, która rozciąga się ponad mięsień klatki piersiowej. Piersi składają się z grupy tkanek, włączając w nie gruczoły, tłuszcz oraz tkanki włókniste. Kobiecy biust umiejscowiony jest ponad mięśniem znajdującym się w ścianie klatki piersiowej, a przymocowany jest on do niej za pomocą włókien nazywanych wiązadłami Cooper’a. Tkanka tłuszczowa nadaje piersiom miękkości i otacza ona gruczoły, węzły chłonne oraz tkankę włóknistą.
Podgruczolowe umiejscowienie implantu polega na włożeniu implantu pod tkankę piersi, powyżej mięśnia tkanki klatki piersiowej i tkanki włóknistej, która wyścieła ścianę pomiędzy żebrami i ścianą klatki piersiowej. Położenie to jest stosowane u kobiet, których skóra na piersiach jest wystarczająca grupa, aby implant nie był widoczny.

Częściowo podmięśniowe umiejscowienie implantu
Wyżej wymieniony sposób umieszczenia implantu polega na częściowej włożeniu go pod mięsień i częściowym jego umiejscowieniem pod tkanką piersi.
Podczas operacji najniższa część mięśnia piersiowego jest rozcinana, tak aby górna część implantu była porządnie osadzony pod mięśniem, zaś dolna część była pod biustem.

Podmięśniowe umiejscowienie implantu
Całkowite umiejscowienie implantu pod mięśniami klatki piersiowej jest szczególnie zalecane dla kobiet, które mają bardzo cienką skórę. Pod tkanką piersi znajdują dwa rodzaje (grupy) mięśni: miesień piersiowy mniejszy oraz mięsień piersiowy większy. Mięsień piersiowy większy dosięga do górnej części ręki i rozciąga się poprzez klatkę, niczym wachlarz. Mięsień piersiowy mniejszy dosięga do łopatki i rozciąga się w dół, aż do żeber. Implant umiejscowiony pod mięśniem większym, przez to jest całkowicie ukryty i niewidoczny, nawet jeśli kobieta ma bardzo cienką skórę na piersiach.
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
rozwiń listę (+)

Komentarze (3)

awatar
~ewka napisała:
2013-09-30 08:59:16
Tez sie zgadzam co do lekarza Wiatroszaka. Zresztą wystarczy wejsc na strone jego Kliniki i sprawdzić jak wyglada taki zabieg i przeczytać cały opis leczenia.

awatar
~agata napisała:
2012-08-16 22:32:09
Ja jestem w następnym tygodniu umówiona do drWiatroszaka we Wrocławiu na konsultacji. Własnie postanowiłam i zadecydowałam że będą to implanty. Kiedyś myślałam o innych zabiegach, ale jednak poczytawszy tu i tam zdecydowałam sie na implanty. Mam 37 lat a piersi wygladaja jak małe rodzynki- 70A. Po prostu masakra. Wreszcze dojrzałam żeby cos z nimi zrobić.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Reklama
banner

Konkurs

 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2018 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie