Zarejestruj / Zaloguj
Usuwanie rozstępów za pomocą kolagenu

usuwanie rozstepów kolagen

Rozstępy to problem, który dotyczy wielu osób w różnym wieku. Objawiają się one jako zmiany na skórze, które przypominają sieć, wrzecionowatych pasm ścieńczałej skóry. Początkowo są one wybrzuszone, obrzękowe, a później przybierają formę cieńszej skóry, która różni się od zdrowej kolorem i grubością.W fazie bardzo rozwiniętej rozstępy tworzą lekkie wgłębienia w skórze i są wyczuwalne przy dotyku skóry. Powstawanie ich jest całkowicie bezobjawowe, w niektórych przypadkach połączone jest z delikatnym odczuwaniem świądu, pieczenia oraz bólu. Tworzą się one na poziomie skóry właściwej, a ich powstawanie powiązane jest z upośledzeniem fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Rozstępy mogą również pojawić się na skutek zaburzeń hormonalnych, zwłaszcza u osób, które przewlekle leczone są sterydami.

Jedną z bardzo skutecznych metod jest usuwanie rozstępów za pomocą kolagenu naturalnego. Zabiegi można systematycznie wykonywać w salonach kosmetycznych i uzupełniać je odpowiednią domową kuracją.
Zabiegi kolagenowe pozytywnie wpływają na wzmocnienie włókien kolagenowych, które są kruche i bardzo podatne na zerwania. Zabiegi, podczas których stosowany jest kolagen naturalny stymulują jego syntezę z elastyną i wzmacniają ich włókna. W rezultacie dochodzi do zwiększenia spoistości tkanki łącznej, uelastycznienia i poprawy struktury skóry. Ponadto, kolagen naturalny stymuluje fibroblasty do produkcji własnego kolagenu w skórze. Zabiegi kolagenowe wzmacniają, uelastyczniają skórę oraz przede wszystkim spłycają rozstępy.

Kolagen – ogólna charakterystyka jego właściwości
Obecnie naukowcy badający skóry ryb, uzyskali kolagen, który jest bardzo podobny do kolagenu ludzkiego, czynnego biologicznie. Dalsze prace nad kolagenem pozwoliły opracować różne kosmetyki na jego bazie, które w widoczny sposób poprawiają stan skóry.

Ogólna charakterystyka zabiegu przy użyciu kolagenu
Zabiegi kolagenowe wykonywane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych przeprowadzane są w różny sposób. Kolagen może być wprowadzany m. in. poprzez masaż lub urządzenia wykorzystujące fale radiowe lub ultradźwięki.

Usuwanie rozstępów za pomocą kolagenu - efekty zabiegu
Systematyczne poddawanie się zabiegom kolagenowym może przynieść efekty w postaci:
 - wygładzenia skóry,
 - zaniku i spłycenia rozstępów,
 - wyrównania kolorytu skóry.
Dogłębne zasilenie skóry kolagenem trwale ją uelastycznia i zapobiega powstawaniu kolejnych rozstępów.

Orientacyjny koszt zabiegów
Zabiegi przy użyciu kolagenu mogą kosztować od 200 do 400 PLN w zależności od ilości zużytego kolagenu oraz techniki zabiegu.
Komentarze (5)

awatar
mediolanka napisała:
2015-02-28 21:27:48
Niestety z rozstępami walczy się ciężko, dlatego warto zapobiegać w okresie wahania wagi przez uelastycznianie skóry.

awatar
ROZZEN napisała:
2011-10-03 18:58:45
Takie zabiegi wpływają dobrze na samopoczucie,jeśli taki zabieg się zrobi to niewidać tych nieestetycznych rozstępów.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Konkurs

 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2018 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie